Vztah Tol k blogu: Kurva jí to nebaví

takže nějak akceptujte fakt, že to tu chcíplo. the end

Story of shota

27. února 2013 v 20:00 | Tolpen |  Knížky!

Dlouho tu vlastně nebyla žádná recenze co? Mno, já nemám ve zvyku dělat recenzi na každý díl (nebo každých pět) anime/seriálu, který uvidím.
Ale udělám tu recenzi na knížku. Jde to popsat opravdu pěti slovy: Sad Sweet Shota School Story.
Tak fajn, tak je tu RECENZE. Na MANGU!Tak, co to vlastně je…
Série sedmi manga knížek Amai Yume (v angličtině taky Sweet dream book). V hlavní roli jsou dvě skupiny.
První jsou asi dvanáctiletí strašně roztomilý shotové. Chodej spolu do třídy, maj se a nemaj rádi a tak.
Druhá parta je potom skupina nerdek a otaku (těžko říct, co z toho). Jejich řeč je často prokládaná hvězdičkami a následujou vysvětlivky. Mimo jiné jsou tam narážky na Naruta, Blech, možná jsem tam zahlédla i Durararu!!, Code Gearss a něco s pekelně dlouhým názvem, co neznám.
Podle mě se to místy inspirovalo trochu Death Note, alespoŇ co se těch love message týče.
Takže jsou to vlastně malí kluci x velký holky.
Je to moc hezky nakreslený (i když…), ozvučení žádný, v obchodě jsem to neviděla, ale dá se to najít na netu. Ale vážně je dost těžký sehnat to ve srozumitelným jazyce. Většinou je to ta japonská rozsypaná rejže a vstřícný jazyk je v tohle případě i francouzština. Já to nicméně našla anglicky. Mimochodem, je to příběh o Angličanech (možná Američanech?) pro Japonce. Podle toho to taky vypadá. Ale jinak je to dobrý.

Story toho příběhu: V shoto třídě (mno, II.C.) je parta čtyř kamarádů a jeden klučina, co tam je ten outsider.
A právě ten outsider a hlavní tahoun oné party dostanou najednou do skřínky takovou obálku s love message, či jak to říct. Prostě dva skoro stejný dopisy. A jsou to roztomilý shotové a hlavní hrdinové, takže chtějí samozřejmě zjistit, kdo že to napsal…

Postavy (mohou obsahovat spoilery):

Victor Harrison: Leader shotí party. Je hrozně fajn, nosí úžasný kostkovaný modrý košile…takový princezna zlatovláska. Jop, je blonďatej. A taky je to dost pohodář a kupodivu není jako většina hlavních hrdinů debil. Naopak, celkem mu to myslí. Byl to on, kdo našel ve svojí skříňce dopis s vyznáním lásky, která někdo podepsal A.

Adalbert Woody: Sice se jmenuje strašně, ale vypadá náhodou hrozně hezky. Vlnité, krátké černé vlasy etc. Jo a je to ten třídní outsider a ze všech těch kluků, co tam vypadají jako holka, vypada nejvíc holkovitě právě on. Je takovej stydlivej a tichej a ve skutečnosti vlastně touží po tom, aby si mohl někam zalézt a všichni mu dali pokoj. Je druhý, kdo dostal zamilovanou zprávu, ta byla podepsaná W.

Stephen Redfox: Taky se mu říká Stewie. Z tý shotí party je to největší cvok, miluje magii a kouzla a kdykoliv se jeví nějaká záhada nebo nevyřešitelná situace, má sklony řvát "Alliens!" Je brunet a takovej celkem nudném, jenže mívá ty nejlepší hlášky z celý mangy.

Další shoťata jsou už jenom roztomilý a nudný. Jsou to Andrew Litlelaw a Marek Kilarweni, což je třídní rebel a postrach, přistěhoval se z Ruska a kvůli němu končí hodně žáků i kantorů na ošetřovně (nepřipomíná vám to někoho? Ne, Váňo! Polož tu trubku!)

Alice Ketarin:Otaku, miluje fantasy a sci-fi. Jedna z těch mála, co dokázaly skloubit žití na internetu a zároveň na planetě zemi. Většinou se snaží honem něco naučit a potom má naprosto super skilly házení knedlíčků z polívky po nevinných obětech. Blondýna, obrýlenec…Přesně ten typ lidí, které buď můžete milovat, nebo nenávidět…

Wendy Toothie: Z nerdek je nejmladší, nejvíc nerdovitá, mívá agresivní a melancholické záchvaty. Většina lidí si myslí, že je to taková ta tvrdá metalistka a ona sama je v tom podporuje, ale ve skutečnosti je to takovej fluffy lover. Taky obrýlená, vlastně bez brýlí v praxi naprosto slepá.

Petra Yolanden: Z nerd skupinky se většinou nejvíc drží reality a povětšinou mívá úlohu té jediné příčetné osoby na světě. Je klidná, nervní a pokud potřebujete s něčím poradit, běžte za ní, protože je taky ta jediná, kdo umí alespoň něco z toho, co se probírá.
Naprosto geniální obrýlená blondýna s přepokládaným IQ 147.

Lena Lazinu: Druhý třeštidlo, co mívá ty nejlepší hlášky z celý mangy. Její hlášky jsou bážně skvělý. "You want to tell him you love him? Give a nice fluffy pink and cute spider into his cup of tea!" No řekněte, není to kouzelný? Není obrýlená, je to bruneta. A je to cvok.

Jana Freeman: Má sexuální narážky na všechno. Fakt na všechno. Sama sebe popsala jako: "I can find hardcore porn between flower pot and blue toothbrush." Je bruneta a nechcete jí potkat. Přivodí vám noční můry. Takhle skončíte pokud vám bude DOG připadat moc romantický a roztomilý, vážně.

No, každopádně…Z pěti knížek se dozvíme až ve čtvrté, kdo psal ty love message (já vám to neřeknu, spoilery, ale myslím, že je to jasný) a to ještě úplně na konci. A zatímco všechny ty předchozí čtyři jsou veselý a sluníčkový, tak ta pátá je strašně smutná.
Je to strašně málo známý, obrázky jsem nesehnala...rozodně ne žádný Fanarty, který by za to stály...

Název: Amai Yume (Sweet dreams book)
Autor: Hikori Kaeda
Počet dílů: 5 knih, 160 stran.
Dostupnost: Skoro vůbec!
Jazyk: Japonština, angličtina, francouzština
Hodnocení: 4,5/5 (ta spousta zatracený vaty a vypůjčený zápletky)
Varování: Končí to fakt smutně. Vážně.

Nejlepší hláška: "All right but if I want to tell girl I love her, I´ll give a litle love message into her- Oh!" Victor (když vysvětloval Stephenovi, proč je ten dopis podepsaná A takový problém).

CELÁ RECENZE JE NEUVĚŘITELNEJ FAKE A TA MANGA NEEXISTUJE!
A přiznejte se, kdo mi to zbaštil? XD
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Feyuš Feyuš | Web | 28. února 2013 v 11:19 | Reagovat

You got me, sis. :D Ty jména jsou skvělý! :-D

2 Tolpen Tolpen | 28. února 2013 v 19:41 | Reagovat

[1]: Jop...Já to taky považuju za naprosto geniální článek. Nakreslíme to někdy? XD

3 Feyuš Feyuš | Web | 28. února 2013 v 22:27 | Reagovat

[2]: To si piš! :D:D:D

4 Blangela Blangela | Web | 1. listopadu 2013 v 22:38 | Reagovat

Jen jedno mi tu nesedí. Co o tom chceš psát/kreslit 5 mang? O.o

5 Tolpen Tolpen | Web | 2. listopadu 2013 v 7:53 | Reagovat

[4]: Mno...pokud se k tomu někdy dokopu, tak možná jo. Možná to budu právě i kreslit...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.