Vztah Tol k blogu: Kurva jí to nebaví

takže nějak akceptujte fakt, že to tu chcíplo. the end

Abyste pochopili mé psychické rozpoložení

23. prosince 2013 v 11:20 | Tolpen |  Pseudo-věda
Tolpen tu dlouho dlouho nebla, co? Nevystrčila ani nos. Kromě té povídky na Durararu!!, kterou jste stejně asi nečetli, protože o tom žádné komentáře nesvědčí.
Delší sobu se mnou nespolupracoval blog.cz, takže mě to nechtělo přihlásit, ale už dobrý. Alespoň pro dnešek.
aby to tu trochu vypadalo, tak jsem se rozhodla, že přidám jaksi pseudovědecký článek. Pseudo, protože to nesmíte brát extra vážně, a vědecký...no to chápete určitě sami. Pokusný subjekt = já a spolužáci.

Vývojová stádia osoby zapojené ve fandomu


0. Ignorace
V téhle fázi nemáte o daném příběhu sebemenší ponětí, případně jste na to někde narazili omylem jako Titanick narazil na ledovec. Lidem v téhle fázi byste razili, protože nechápou absolutně nic, chápat nechtějí a na všechno, co jim říkáte, z vysoka kašlou.
Nepíšou povídky, nekreslí obrázky, nemluví a nevšímají si vás. V téhle fázi se nachází průměrná babičky průměrné otaku - anime jsou pro ni ty čínské kreslené komiksy a moje holčička kolem toho strašně nadělá.

Tolpenin příklad: Vampire Knight. Je tam někde kanape a víc vám o tom říct nemůžu

1. Notizace
Alias povšimnutí. to nachází v momentě, kdy se fandom stane natolik otravným, že už ho na tumblru nemáte jak vytěsnit a kouká to na vás ze všech stran. Kamarádi na to píšou recenze, prostě jste jediná lama, co to neviděla/nečetla/nezná. Nebo možná ne jediná, ale je to všude.
Už toho na vás vybaflo tolik, že byste se mohli vydávat za jednoho z fanoušků,a le ne moc dlouho. Znáte nějaké hlášky, dokážete na to udělat vtip. Víte, co to tak přibližně je. Buď vá to nažhaví tolik, že vás to přenese do další fáze, nebo vás to neuvěřitelně nasere, vypnete počítač, zalezete v posteli do koita, schováne se pod deku, přes hlavu si dáte poštář a budete doufat, že vás to znova nenajde.
Tahlefáze povídky nepíše, případně píše sakra mizerně (zpravidla ooc, au, crossover).

Tolpenin příklad: Shingeki no Kyojin. Kvanta lidí v podvazcích, spousta nahatejch obrů. Nemá cenu si před tím stavět obranny zdi, hahaha. Byl to vtip, můžete se smát. Pamatuju si nějaký zajímavější posty z Tumblru(něco o králíčcích, co skákali na stůl), ména hlavních postav (jsou tři. yay!). Vím, z koho půlka chybí, a taky je tam ten chlapík s šátkem na ksichtě, co se mi celkem zamlouvá.

2. Fanatizace
Nejkrásnější období. První dva týdny čtení, sledování, hraní nebo tak něco. Žijete z kávy, čaje, instantních polívek a fandomu! Nezvládáte mluvit o niem jiném, na nic nemáte čas, protože musíte sledov- TEĎ NE, MAMI! PRÁVĚ PROHODILI TU VANU STĚNOU A VŠUDE JE SPOUSTA TROLLŮ!
Chápete o čem mluvím? Za den zhltnete tři série Hannibala (promiň, Ann...je z tebe příklad) a pořád nemáte dost!
Tato fáze u většiny lidí během týdne až měsíce ustává, jsou přesyceni a dostávají s do další fáze. Povětšinou proto, že jim dojde materiál )pokud mají výdrž), častěji ale proto, že už je toho moc a dát během měsíce 300 dílů Bleache chce alespoň půlroční pauzu. A tak si ji pak i dají.
Lidé v téhle fázi by psali kvanta emotivních povídek, ale nemají čas, protože chtějí vědět, jak dopadne příští díl, teď je to tak napínavé. Pokud něco píšou, tak drabble. Je na nich nát už konev kávy, dva tankery čaje, nedostatek spánku a neprané oblečení.

Tolpenin příklad: Homestuck. AREEEGHHH! Že já se tu s tím psaním zahazuju, už jsem za sebou mohla mít další tisícovku stránek!

3a. Stagnace
Stagnace nastává, když první fáze fanatizmu pomine. Je to pohoda, klídk a leháro, nic vás nevytočí, jste v půce nebo skoro na konci. Stačí se vyhnout větším spoilerům a jste za vodou. Možná vás občas bodne osten provinnilosti, že byste to měli dokoukat, ale...teď se vám nechce. Měli byste se naučit tu chemii, mavcí jste si rozkoukali něco jiného a potom jdete ještě s kamarádem shánět cosplay na xxxfest/con.
Je to druhé nejlepší období, protože už všechno podstatné víte, tušíte, jak to skončí (většinou).
Stagnatisté píšou mraky povídek, skvělých, špatných, jakýchkoliv. Častokrát i s nápadem.

Tolpenin příklad: Avatar: The Last Airbender. Měla bych to dokoukat, zbývá mi jedna poslední série a pak bych se i mohla pistit do Legend of Korra. Ale...mám teď Homestuck, měla bych odepsat na DarkAge a naučit se tu orientaci na zemák...


3b. Stagnafanatizace
Tak a teď se dostáváme k nehoršímu druhu. Vy jste pořád ještě ve fanatické ráži, ale série je ongoing, další díly jsou až za dva roky a ARGHH! Co teď? CO. TEĎ.
Stagnafanatizace jse stav šílenství. Šílenství, které potkalo Sherlock fandom, Doctor Who fandom o trochu méně, Bleach si tam mírně škrtá...
Fanoušci jsou schopní všeho! Všeho, show must go on! Existuje dvacet tisíc teorií (z čehož šedesát je vašich), jak všechny postavy přežiy, kde se schovávají, neuvěřitelné mnéžství povídek.
Fandom žije z kafe, instantních nudlí, elektronické fotosyntezy, kafe a porna. Nebo povídek. Ale prostě každý moment byl rozpitván do nejmenších detailů, všechny díly se proměnily v kvanta gifů.
Stagnafanatici píšou neuveřitelné množství povídek. Najdete všechno! VŠECHNO! Smauglock, Wholock, Superwholock, Tunalock a určitě někde bude i Sherlock Note. Stalo e mi, že jsem našla Bleach/Doctor Who skvělejn obrázkovej cross s Desítkou.

Tolpenin příklad: Sherlock. Projeďte si Tumblr a pochopíte.

4. Memorizace
Série je dokoukána, přichází šťastné vzpomínání, znovukoukání na oblíbené epizody či úplné zapomnění.
Memorizanti píšou povídky stejne jako stagnantni, ale o něco lepší, protože se neobjevují dějové a vesmírové nespojitosti. Občas se objeví odchylka memorifanatiků, kteřá jsou ale úplně stejní, jako stagnafanatici, takže to sem psát nebudu.

Tolpenin příklad: Kuroshitsuji. Nebudu se k tomu vracet. Už to mám za sebou. Možná bych mohla al napsat to svoje Kuro 3...není to tak špatný nápad. Ale jsem na to líná.


Snad vám to bylo k nčemu užitečný. Nebylo, ale co. Už jste to přečetli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fey Fey | 7. ledna 2014 v 23:09 | Reagovat

Já ti přečtu úplně všecko. :D Tak šup sem s další povídkou, ať můžu umřít...zase. Naposledy tak před 10 minutami nad Shizayou... X3

2 Tolpen Tolpen | 8. ledna 2014 v 6:31 | Reagovat

all right...budeš číst i tu naruto au, jak tě tak znám...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.